KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9917643
*
nr 991 7643
Skulpturer
Ett par, hundar, Bemålade, höjd: 55 cm, keramik
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 20:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 20:22:07
1
400 kr
1/11 11:21:34
2
500 kr
1/11 13:34:19
1
800 kr
1/11 18:07:00
2
800 kr
1/11 18:07:00
1
800 kr (Budbetjänt)
1/11 18:07:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13
*
Skulpturer
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 991 7643
Skulpturer
Ett par, hundar, Bemålade, höjd: 55 cm, keramik
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 20:22:07 | 1 | 400 kr |
1/11 11:21:34 | 2 | 500 kr |
1/11 13:34:19 | 1 | 800 kr |
1/11 18:07:00 | 2 | 800 kr |
1/11 18:07:00 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
1/11 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
5011 Skulpturer
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Isbjörnar, ur se..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13